Aktualności » Wydruki wielkoformatowe – z jakich materiałów powstają reklamy?
Strona główna » Aktualności » Wydruki wielkoformatowe – z jakich materiałów powstają reklamy?

Wydruki wielkoformatowe – z jakich materiałów powstają reklamy?

Istotą reklamy w postaci billboardów, afiszów czy plakatów jest dobrej jakości druk wielkoformatowy. Doskonale sprawdzi się także przy produkcji banerów, szyldów oraz tablic reklamowych.

Folie samoprzylepne monomeryczne, polimerowe oraz wylewne - czym się różnią?

Materiały, z których powstają wydruki wielkoformatowe, znacząco różnią się między sobą. Jeśli reklama ma być umieszczona na samochodzie, środkach komunikacji miejskiej lub wykorzystana przy budowie stoiska targowego, to odpowiednim rozwiązaniem okaże się folia samoprzylepna monomeryczna. Może być stosowana na powierzchni bez wytłoczeń wewnątrz, jak i na zewnątrz. W sytuacji gdy powierzchnia nie jest idealnie płaska czy też wymaga trwalszego materiału, warto w takim przypadku zastosować folię samoprzylepną polimerową. Folia samoprzylepna wylewna znajdzie zastosowanie w przypadku, gdy reklama ma być na nieregularnej powierzchni, pełnej wgłębień i wytłoczeń. Dzięki odpowiedniej obróbce folia wylewna nie wraca do swoich poprzednich kształtów.

Gdzie zastosować folię One Way Vision oraz folię do podświetleń?

Materiałem stosowanym do wydruków wielkoformatowych przyklejanych na powierzchniach transparentnych jest folia One Way Vision. Użytkowana jest na przykład do wyklejania witryn sklepowych czy szyb samochodowych. Dzięki swojej strukturze tworzy efekt lustra weneckiego. 

Inną formą reklamy są informacje podświetlone na kasetonach reklamowych czy pylonach. Folia do podświetleń bardzo dobrze przepuszcza i rozprasza światło, charakteryzuje się dużym kontrastem i nasyceniem barw. Dzięki swoim właściwościom nie reaguje na wilgoć czy różnicę temperatur. 

Odporny na działanie warunków atmosferycznych papier blubeck i siatka mesh

Papierem bilbordowym jest papier bluebeck – jego wewnętrzna strona ma kolor błękitny, by nie przebijała się przez niego wcześniej naklejona grafika. Dodatkowo jest on niezwykle odporny na działanie warunków atmosferycznych.

Banery o dużym formacie zawieszone na ścianach budynków mieszkalnych czy biurowych zazwyczaj umieszczone są na siatce mesh. To tkanina o strukturze ażurowej, która przepuszcza światło i powietrze. Odpowiednie wykończenie sprawia, że trwałość takiej reklamy szacuje się na kilka lat.

Zastanawiasz się, jaki materiał byłby odpowiedni dla Twojej reklamy? Zapraszamy do kontaktu. Dzięki praktyce i doświadczeniu pomożemy wybrać właściwe rozwiązanie.

facebook