kasetony reklamowe

Efektowne kasetony reklamowe wyróżnią Twoją firmę w przestrzeni miejskiej

Studio Reklamy Printer produkuje kasetony z dibondu oraz kasetony reklamowe w ramach aluminiowych o głębokości 10, 14, 16 i 20 cm. Oferowane przez nas kasetony świetlne posiadają wzmocnioną wewnątrz konstrukcję z profili zamkniętych, która gwarantuje najlepszą stabilność. Wszystkie kasetony reklamowe wychodzący z naszego warsztatu umożliwiają instalowanie w każdych warunkach. Z czego wykonujemy kasety reklamowe? Ich czoło tworzone jest z plexiglasu, poliwęglany komorowego lub tkaniny winylowej. Nasze kasetony świetlne z elastycznym licem umożliwiają stworzenie wielkogabarytowych reklam świetlnych o dowolnych kształtach. Kasetony reklamowe od Studia Reklamy Printer cieszą się dużą popularnością w mieście Wrocław, jak i na terenie całego Dolnego Śląska!

Studio Reklamy Printer produkuje atrakcyjne kasetony świetlne już od ponad 18 lat!

Efektowne kasetony reklamowe to najlepszy sposób na zwiększenie widoczności firmy. Atrakcyjne grafiki na kasetonach tworzymy wykorzystując folie Tanslucentne ORACALL seria 8500 lub folie z nadrukiem solwentowym pełnokolorowym dodatkowo zabezpieczone laminatem stałym UV. Szukasz sposobu na skuteczne oznakowanie firmy, instytucji lub biura? Kasetony reklamowe są rozwiązaniem Twoich potrzeb. Zachęcamy do postawienia na nasze kasetony świetlne  wykonane z najwyższej jakości materiałów, które będą cieszyć oko przez bardzo długi czas. Zapraszamy do kontaktu, nasi pracownicy służą pomocą przy doborze najlepszego kasetonu reklamowego dla Twojego biznesu.

zobacz nasze realizacje

 

Kasetony reklamowe - co musisz o nich wiedzieć?

Kasetony reklamowe to jedna z najczęściej stosowanych form reklamy zewnętrznej. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że równie dobrze można je wykorzystać wewnątrz pomieszczenia. Ich główną zaletą jest dobra widoczność, która szybko i skutecznie przemawia do potencjalnych klientów. Zadaniem kasetonów jest przede wszystkim skupienie uwagi. To także dobry sposób na wyróżnienie się z tłumu, zwłaszcza gdy otoczenie nie sprzyja promocji (dzieje się tak na przykład w przypadku trudno dostępnej lokalizacji). Kiedy warto je zastosować i jakie rodzaje mamy do wyboru? Sprawdźmy, co warto wiedzieć na ich temat. 

Kasetony reklamowe jako skuteczna forma promocji?

Kaseton może pełnić wiele funkcji. Firmy stosują go najczęściej w celu reklamowym, jednak jego rola nie ogranicza się wyłącznie do marketingu. Kasetony pełnią także funkcję informacyjną. Najczęściej wyraźnie zaznaczają, co mieści się w danym budynku bądź jakiego rodzaju asortymentu/usług możemy się spodziewać w danym sklepie czy lokalu. Jest to bardzo istotne, ponieważ wybicie się na rynku może okazać się nad wyraz trudne, a informacja w dzisiejszych czasach jest niezwykle cenna. Jak możemy zwiększyć sprzedaż bądź pozyskać nowych klientów, gdy nie będą mieć pojęcia o naszym istnieniu? Nawet jeśli wiedzą, gdzie mniej więcej mają szukać naszej siedziby, to nie zawsze jest ona widoczna na pierwszy rzut oka. Kaseton pomaga pozbyć się tego rodzaju problemów. Taka reklama zewnętrzna jest więc bardzo opłacalna. Co jeszcze możemy dzięki niemu zyskać? Z pewnością wzrośnie nasza konkurencyjność. Większość ludzi to wzrokowcy, jeśli coś przyciągnie ich uwagę, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zainteresują się bliżej tym tematem. Każda profesjonalna firma zdaje sobie sprawę, jak istotne jest odpowiednie i spójne kreowanie jej wizerunku. Kasetony także mają swój udział w tym procesie, którego nie należy lekceważyć. 

Jakie są rodzaje kasetonów reklamowych?

Wiemy już, co możemy zyskać, decydując się na kasetony reklamowe, nadal otwarta pozostaje jednak kwestia ich wyboru. Na rynku znajdziemy o wiele więcej rodzajów i wersji kasetonów, niż mogłoby się wydawać. Które z nich są godne zainteresowania? Najczęściej wyróżnia się trzy podstawowe typy kasetonów, do których zalicza się: kasetony reklamowe podświetlane, kasetony winylowe oraz  kasetony dibondowe. Czym się od siebie różnią?

Podświetlane kasetony wybierane są zdecydowanie najczęściej i posiadają możliwość wymiennej grafiki. Charakteryzują się przede wszystkim cienką budową i ciekawym wyglądem. Zamontowane są w nich specjalne diody LED, które całościowo i równomiernie oświetlają powierzchnię kasetonu. Prezentuje się to bardzo efektownie. Ciekawym rozwiązaniem są ponadto frezowane reklamy podświetlane. Podczas ich produkcji wycina się grafiki w materiale, który nie przepuszcza światła. Po podświetleniu wewnętrznym źródłem świecą się jedynie wyfrezowane elementy. Wymiana grafik w podświetlanych kasetonach jest szybka i prosta. Wystarczy wysunąć je z boku dzięki specjalnym wypustkom. Ponadto można je zamontować bezpośrednio do ściany bądź przytwierdzić do stojaków przenośnych.

Kasetony winylowe także posiadają liczne zalety. Największa z nich to wytrzymałość. Winyl jest bowiem odporny na pęknięcia i uszkodzenia, niestraszne są mu zatem uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, nie rozmnażają się na nich grzyby ani pleśń, dzięki czemu nie wymagają częstego czyszczenia i konserwacji. Służą zazwyczaj jako wolnostojąca tablica reklamowa o dużych rozmiarach lub reklama zewnętrzna w kształcie prostokąta. Ta druga forma jest idealna do umieszczenia nad wejściem w postaci szyldu. Kasetony winylowe wyposażone są w specjalny system napinający, który pozwala obrandować duże powierzchnie bez łączeń. Zapewnia to łatwy i niezawodny sposób montażu.

Ostatni rodzaj, czyli kaseton z dibondu składa się z płyt kompozytowych wykonanych z aluminium. Jego niewielki rozmiar i zastosowanie aluminium sprawiają, że można go poddawać obróbce, uzyskując tym samym oryginalny i niecodzienny efekt wizualny, chociażby w postaci nieregularnego kształtu. Na który rodzaj warto się zdecydować? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy od ich umiejscowienia i przeznaczenia. Inne kasetony montuje się na budynku, a inne ustawia przed wejściem. Jeśli nie mamy pojęcia, który kaseton najlepiej sprawdzi się jako szyld bądź reklama naszej firmy, możemy poprosić o poradę w sklepie, który zajmuje się ich produkcją i sprzedażą. Jednym z miast, gdzie możemy je znaleźć jest Wrocław. 

rodzaje kasetonow

Kasetony reklamowe jednostronne czy dwustronne?

Sam wybór konkretnego rodzaju kasetonu reklamowego to nie wszystko. Należy jeszcze zdecydować, czy zależy nam na kasetonie jedno-, czy dwustronnym. Zazwyczaj trzeba wziąć pod uwagę rodzaj powierzchni, na której mamy zamiar go umieścić. Kasetony jednostronne wybierane są najchętniej, gdyż montuje się je bezpośrednio do elewacji budynku. Zdarza się jednak, że przedsiębiorcy preferują reklamę dwustronną. 

Przytwierdza się ją wówczas prostopadle do budynku. Najczęściej czyni się to na dużej powierzchni, gdy zależy nam na dobrej widoczności na tle konkurencji, stąd bardzo popularne jest ich montowanie na budynkach, w których mieszczą się galerie handlowe. Taki zabieg sprawia, że reklama widoczna jest nawet z dużej odległości, dostrzec mogą ją piesi na przystankach autobusowych czy kierowcy ze swoich aut. 

Z jakich materiałów są wykonane kasetony reklamowe?

Kasetony reklamowe mogą być wykonane z różnych materiałów. To w dużej mierze od nich zależna jest ich jakość i trwałość. Wspomnieliśmy już o kasetonach wykonanych z winylu i aluminium, ponieważ są to materiały najbardziej powszechne w ich produkcji. Spotkać możemy się również z kasetonami wykonanymi z innych odmian PCV, jednak nie będą one tak często występować jak kasetony aluminiowe. Warto jednak dodać, że składają się one z dwóch, głównych elementów, do których należy stelaż oraz lico. Stelaż, a inaczej mówiąc profil, przytwierdza się do elewacji budynku, a następnie do lica kasetonu, na którym znajdują się wybrane przez nas treści reklamowe. Najczęściej jest to po prostu nazwa sklepu, chociaż możliwości są praktycznie nieograniczone. Jedyne, co należy wziąć pod uwagę to rozmiar powierzchni, na której znaleźć ma się dany tekst. Jego zmiana jest bardzo prosta i możliwa w krótkim czasie, wystarczy bowiem wymienić samo lico. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, gdyż wymiana lica jest o wiele tańsza od wymiany całego kasetonu.

Sam stelaż wykonany jest przeważnie z metalu. Do dyspozycji mamy profile stalowe i aluminiowe. Lico kasetonu produkowane jest za to z dibondu bądź materiałów PCV. Warto docenić także oświetlenie LED, które nierzadko stosuje się w kasetonach reklamowych. Pozwala ono bowiem zredukować koszty związane z zużyciem energii elektrycznej, co przekłada się na niższe rachunki. Nie jest to może aż tak odczuwalne przy małej powierzchni, jednak przy kasetonach wielkoformatowych na pewno odczujemy znaczną różnicę. Jak to jest więc z tymi materiałami kasetonów- który z wymienionych jest najlepszy? Trudno to jednoznacznie określić, wydaje się jednak, że prym pod tym względem wiedzie aluminium. 

Ile trwa wykonanie kasetonów reklamowych?

Czas wykonania kasetonu jest zależny od rodzaju oraz rozmiaru. Im jego powierzchnia jest większa, tym dłuższy może być czas oczekiwania. Firmy za standardowy termin realizacji zlecenia podają najczęściej od 5 do 8 dni roboczych, co w praktyce oznacza, że na jego wykonanie możemy poczekać nawet do dwóch tygodni. W niektórych przypadkach możliwe jest przyspieszenie tego terminu, o ile wybrany przez nas kaseton posiada nieduży rozmiar i nie charakteryzuje się nieregularnym kształtem. Wówczas może uda się odebrać gotowy produkty nawet po upływie 24 godzin. Prośba taka musi zostać wyraźnie sformułowana. Jednym z miejsc, gdzie na co dzień produkowane są kasetony jest Wrocław. Mieści się tam m.in. Studio Printer, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i stara się dostarczyć gotowy produkty w jak najkrótszym możliwym terminie. Jego oferta dedykowana jest zarówno do przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. 

Ile kosztują kasetony reklamowe?

Kasetony bez wątpienia są skuteczną formą reklamy, czy jednak na pewno każdy może sobie na nie pozwolić? Cennik kasetonów jest oparty o liczne kryteria, należy do nich m.in. rozmiar, stopień trudności danego projektu czy użycie dodatkowych elementów. Najtańsze będą standardowe kasetony, wybrane z gotowych wzorów. Proces ich produkcji jest już starannie zaplanowany i przetestowany, dlatego wymaga nieco mniej pracy niż nowe projekty, stworzone na życzenie klienta lub przez niego wykonane. W ustalaniu ceny znaczenie odgrywa również koszt użytych podzespołów oraz ich jakość, a także solidność konstrukcji wewnętrznych. Ich wysokość ustala producent. Oczywiście, istnieje możliwość negocjacji ceny, szczególnie gdy decydujemy się na większe zamówienie. Za dobre jakościowo produkty trzeba jednak odpowiednio zapłacić. Nie warto oszczędzać na reklamie, ponieważ jej funkcjonalność może pozostawiać wiele do życzenia. Jak przedstawiają się orientacyjne ceny zakupu kasetonów reklamowych? Dobrym przykładem mogą być kasetony świetlne we Wrocławiu. Im większy kaseton, tym wyższa cena. Producenci ustalają ceny indywidualne, więc mogą się one nieznacznie od siebie różnić. Niemniej Wrocław to miasto, gdzie bez większego problemu można znaleźć tanie kasetony reklamowe wyróżniające się dobrą jakością, zwłaszcza gdy zajrzymy do Studia Printer. 

Co jest wliczone w cenę?

ile kosztuja kasetony reklamowe
Koszt zakupu kasetonów to nie tylko sama produkcja, ale również projekt. Zazwyczaj jego dostarczenie leży po stronie wybranej przez nas firmy. Jedyną kwestią, którą musimy określić jest to, czego potrzebujemy, na jakim rozmiarze nam zależy i czy preferujemy konkretne kolory. Warto także dodać w jakim miejscu ma znajdować się wybrana reklama, to często te czynnik wpływa na jej rodzaj oraz materiał, z jakiego zostanie wykonana. Resztą nie musimy się już przejmować. Cena obejmuje zatem gotowy projekt, który musimy jednak sami odebrać. Koszt najczęściej nie uwzględnia bowiem grafiki, transportu ani montażu. Jeśli zależy nam na którejś z tych usług, wystarczy o tym poinformować i za dodatkową opłatą zostanie ona od ręki zrealizowana. Istnieje także możliwość wykupienia całego pakietu. Być może będziemy mogli wówczas liczyć na drobny rabat. Warto zdecydować się na taki krok, ponieważ nie każdy poradzi sobie z samodzielnym montażem kasetonu, zwłaszcza jeśli nie ma w tej dziedzinie żadnego doświadczenia.  

Do kogo skierowana jest oferta?

Oferta kasetonów powinna trafić zwłaszcza do wszystkich osób, które zdają sobie sprawę, jak istotna i konieczna jest dobra reklama firmy bądź instytucji. Skorzystać mogą z niej właściciele mikro, mezo, a także makro przedsiębiorstw. Jak powszechnie wiadomo reklama jest przecież dźwignią handlu. To także idealna propozycja dla osób, które pragną, aby ich lokal stał się bardziej widoczny i zauważalny przez potencjalnych klientów. Jest to szczególnie ważne, gdy znajduje się on w trudnodostępnym miejscu bądź jest czynny w godzinach wieczornych. Wówczas istotne będzie zastosowanie kasetonu podświetlanego, który zostanie dostrzeżony także po zmroku i ułatwi klientom lub kontrahentom dotarcie do naszego lokalu czy placówki. Studio Printer jest otwarte na współpracę z każdym, kto zgłosi się z zapytaniem ofertowym. Specjalizuje się ono w produkcji kasetonów reklamowych, wykonuje także profile aluminiowe o głębokości 10, 14, 16 i 20 cm. Warto wiedzieć, że oferowanie przez nie kasetony posiadają dodatkowo wzmocnioną konstrukcję, dzięki czemu cechuje je wysoka stabilność, a co najważniejsze, można je zainstalować w każdych warunkach. Osoby szukające taniego kasetonu reklamowego, który spełni ich oczekiwania, zdecydowanie powinny wybrać Wrocław.

Prowadzimy działalność na terenie miast:

Lubin
Świdnica
Krotoszyn
facebook