Aktualności » Reklama na samochodzie – dobra inwestycja?
Strona główna » Aktualności » Reklama na samochodzie – dobra inwestycja?

Reklama na samochodzie – dobra inwestycja?

Wiele przedsiębiorstw posiada pojazdy służbowe, które znajdują się w niemal ciągłym ruchu. Odpowiednie oznaczenie samochodu przynosi konkretne korzyści. Estetyczna reklama na auta to świetny pomysł na zdobycie zainteresowania odbiorców usług oferowanych przez firmę.

Przyciąganie uwagi potencjalnych klientów

Samochody mogą pokonywać każdego dnia setki kilometrów. W związku z tym reklama na samochodzie ma okazję trafić do szerokiego grona odbiorców, zwłaszcza jeśli pojazd porusza się po centrum miast. Często uczęszczane ulice i parkingi są naturalnymi sprzymierzeńcami takiej formy promocji.

Zwiększenie świadomości marki

Czytelna, krótka i dobrze wyeksponowana reklama zapada w pamięć. Oklejanie auta symbolem firmy to niezły sposób na zbudowanie rozpoznawalności marki. Utrzymany w czystości, dobrej klasy samochód tylko polepsza efekt. Dzięki widocznemu logo klienci – zarówno aktualni, jak i przyszli – będą w stanie łatwo zidentyfikować usługę lub asortyment proponowany przez daną markę.

Jednorazowa inwestycja

Za oklejanie samochodów płaci się tylko raz. Jest to więc forma reklamy nieobciążająca stałymi kosztami budżetu przedsiębiorstwa. Oznacza to, że może się zwrócić bardzo szybko! Co więcej, reklama działa tak długo jak życzy sobie tego właściciel pojazdu.

Oszczędność środków

W kwestii ceny warto jeszcze podkreślić, że jest to znacznie tańsza forma marketingu w porównaniu do np. bilbordów czy plakatów. Ich rozwieszanie i opłaty za powierzchnię reklamową pochłaniają znaczną sumę pieniędzy. Reklamy na samochodzie nie wymagają ani specjalnych pozwoleń, ani nie są obarczone dodatkowymi podatkami. Nie trzeba też płacić firmom marketingowym za utrzymanie projektów. Wszystkie koszty zamykają się w cenie oklejenia auta.

Dodatkowa ochrona karoserii

Kolejną zaletą reklamy na pojeździe służbowym jest zabezpieczenie samochodu. Folia reklamowa chroni auto przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami, które przez przypadek mogą pojawić się na trasie. Odznacza się ona również dużą wytrzymałością na niekorzystne warunki pogodowe. Tak zabezpieczone auto przed długi czas utrzyma swoje walory estetyczne.
facebook