Aktualności » Kasetony z dibondu czy w ramach aluminiowych – którą formę reklamy wybrać?
Strona główna » Aktualności » Kasetony z dibondu czy w ramach aluminiowych – którą formę reklamy wybrać?

Kasetony z dibondu czy w ramach aluminiowych – którą formę reklamy wybrać?

Wybór właściwego rodzaju kasetonu będzie opierać się przede wszystkim na przyjętych założeniach. Do czynników, które należy wziąć pod uwagę, zaliczamy możliwości finansowe oraz efektowność. I to właściwie tyle. Kasetony reklamowe z dibonu lub aluminium nie różnią się zbyt wieloma właściwościami, ale występujące różnice są dość znaczące. Przyjrzyjmy się zatem tym konkretnym rozwiązaniom promocyjnym.

Ekonomiczna forma reklamy

Kasetony aluminiowe są bardzo funkcjonalne, a przy tym estetyczne. Ten metal świetnie sprawdza się w charakterze reklamowym, ponieważ jest odpowiednio trwały oraz plastyczny. Warto jednak zwrócić uwagę na coś innego – aluminiowe kasetony są najtańsze ze wszystkich pozostałych rodzajów paneli. Ich koszt nigdy nie będzie przewyższał ceny dibondu (jeśli porówna się kasetony o tej samej wielkości). Dlatego też są najczęściej wybierane przez małe i średnie przedsiębiorstwa, które chcą zaoszczędzić, a jednocześnie postawić na uniwersalną, ponadczasową estetykę swoich kasetonów reklamowych.

Dibond – najciekawsze wykonanie

Projekty z dibondu również wykorzystują aluminium – jako warstwy. Nadaje to panelowi odpowiednią trwałość. Źródło unikatowości kasetonów z dibondu leży gdzie indziej. Otóż dzięki specjalnym właściwościom nie widać żadnych łączeń między bokami a frontem. Posiadają ponadto podbijaną plexiglasem frezowaną grafikę. To daje naprawdę widowiskowe efekty. Niestety, w parze za tym idzie wysoka cena. Jest ona jednak jednorazowym wydatkiem, więc wiele osób decyduje się na kasetony z dibondu w ramach podkreślenia prestiżu prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa.

Jeśli chodzi o trwałość, kasetony aluminiowe dorównują tym z dibondu. Nie ma pomiędzy nimi znaczącej różnicy. Obie wersje są odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych oraz korozję. Jest to wymagane, ponieważ kasetony reklamowe przeznaczone są do użytku zewnętrznego. Tak więc nie trzeba się martwić, że wybór pomiędzy jednym a drugim rodzajem kasetonu negatywnie odbije się na jego wykorzystywaniu.

facebook