Aktualności » Jak usunąć reklamę z samochodu, by okleić auto nową folią?
Strona główna » Aktualności » Jak usunąć reklamę z samochodu, by okleić auto nową folią?

Jak usunąć reklamę z samochodu, by okleić auto nową folią?

Oklejanie samochodów jest tanią oraz skuteczną formą promocji. Auto może pełnić funkcję mobilnej wizytówki pod warunkiem, że naklejka została profesjonalnie wykonana, a jej treść pozostaje aktualna. Co zrobić, jeśli kupiłeś używany pojazd z obcą reklamą lub planujesz uaktualnić własną? Usuwanie folii to praca wymagająca czasu, cierpliwości i siły. Jest to jednak wykonalne.

Niezbędnik

Aby z powodzeniem usunąć okleinę, musisz wyposażyć się w przedmioty, takie jak:

  • - opalarka lub suszarka do włosów,

  • - metalowy skrobak lub nożyk,

  • - środek do usuwania kleju,

  • - dobry rozpuszczalnik.

Procedura

Na początku warto dobrze umyć oklejony element. Zapobiegnie to porysowaniu lakieru drobinami kurzu i piasku, podczas usuwania resztek kleju. Przed zerwaniem nalepki trzeba ją wcześniej solidnie podgrzać. Najbezpieczniej zrobić to zwykłą suszarką do włosów. Gdy klej będzie już wystarczająco nagrzany, można delikatnie zacząć ją powoli zdzierać za pomocą małego nożyka. Reklama na samochodzie powinna być odrywana powoli i równomiernie. W razie jakichkolwiek trudności można ją ponownie podgrzać. Samo zrywanie oklein samochodowych nie jest trudne. O wiele więcej pracy wymaga pozbycie się pozostałości kleju. Zalecamy do tego celu użyć benzyny ekstrakcyjnej lub specjalistycznych preparatów typu WD40. Bez względu na wybrany środek, trzeba pamiętać o konieczności użycia czystej szmatki, by uniknąć zarysowań. Po usunięciu reklamy, powierzchnia pod spodem może mieć inny odcień. W celu wyrównania koloru, usunięcia plam i nadania jednolitego połysku, często niezbędne okaże się polerowanie lakieru.

Nasze usługi

Jeśli brakuje Ci czasu, odpowiednich narzędzi lub po prostu cierpliwości, zaufaj ekspertom. W Studio Printer wykonujemy oklejanie aut, jak również proponujemy szybkie i w pełni profesjonalne usługi usuwania starych folii samochodowych. Dajemy gwarancję, że po naklejkach nie pozostanie żaden ślad. Używamy w tym celu mało agresywnych środków oraz narzędzi, dbamy o jakość oraz trwałość wykonanej pracy, a także o terminowość i atrakcyjne ceny.

facebook