Aktualności » Jak dbać o swoje kasetony reklamowe? 3 porady!
Strona główna » Aktualności » Jak dbać o swoje kasetony reklamowe? 3 porady!

Jak dbać o swoje kasetony reklamowe? 3 porady!

Montaż efektownych kasetonów podświetlanych tuż nad witryną sklepową szybko owocuje wzmożonym zainteresowaniem ofertą. Jednak aby utrzymać ich skuteczność w długim terminie, należy podjąć wysiłek regularnej konserwacji. W dzisiejszym poradniku zastanowimy się, jak dbać o nośniki reklamy outdoorowej na przykładzie kasetonu LED. Co zrobić, aby jego wygląd nie odbiegał od stanu fabrycznego po kilku latach od instalacji na budynku? Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wdrożyć we własnej firmie?

1. Wybierz solidny i dobrze zaprojektowany kaseton świetlny

Przyszłe warunki konserwacji rozstrzygają się już na etapie projektowania i wykonania kasetonu. Warto zadbać o to, aby każdy nośnik reklamy charakteryzował się doskonałą jakością materiałów konstrukcyjnych. Jednorazowa inwestycja w wysokiej jakości kaseton lub plafon reklamowy sprawia, że unikniemy późniejszych problemów z blaknięciem kolorów lub pękaniem tworzywa na skutek amplitudy temperatur.

Równie znaczącym niedociągnięciem okazują się produkty podświetlane z kiepskim źródłem światła. Nowoczesne technologie LED wydają się jedynym rozsądnym rozwiązaniem, jeśli zamierzamy korzystać z reklamy przez wiele lat. Diody ledowe wyróżniają się ogromną trwałością i niskim zużyciem energii. Dzięki temu kasetony świetlne mogą działać bez przerwy, nie generując nadmiernych kosztów na konsumpcji prądu.

Dbanie o kasetony reklamowe rozpoczyna się w momencie składania zamówienia w firmie projektowej. Postaw na nośniki reklamy dopracowane w najmniejszym szczególe, a uwolnisz się od kosztownych i czasochłonnych napraw w późniejszym cyklu życia produktu.

2. Wykonuj regularne czyszczenie

Oczywiście, sama jakość kasetonu nie wystarczy, by urządzenie zawsze świeciło pełnym blaskiem i zwracało uwagę przechodniów. Wiatr nanoszący tumany kurzu z ulicy szybko przysłania powierzchnię nośnika reklamowego i rujnuje profesjonalne wrażenie.

Dlatego właściciel firmy musi zadbać o cykliczne czyszczenie narzędzi reklamowych.

Rzetelny producent kasetonów LED dostarcza wytyczne odnośnie do dopuszczalnych metod mycia i stosowania środków chemicznych, które nie wpłyną negatywnie na tworzywo sztuczne. Zazwyczaj wystarczy tutaj zwykła ściereczka nasączona wodą. W przypadku większych zabrudzeń musimy ściśle przestrzegać wytycznych producenta.

Jak często przeprowadzać czyszczenie? Wszystko zależy od warunków panujących na zewnątrz. Plafony i kasetony świetlne poddają się pyłkom z drzew lub drobinkom kurzu wznoszonym przez przejeżdżające pojazdy. Ulewny deszcz zostawia niekiedy nieestetyczne smugi. Dostrzeżenie tych objawów w oczywisty sposób pokazuje konieczność umycia kasetonu. Pamiętaj, że reklama nad witryną jest wizytówką Twojej firmy. Utrzymuj ją w należytej czystości!

3. Pamiętaj o szybkiej naprawie drobnych uszkodzeń

Nigdy nie bagatelizuj drobnych uszkodzeń, jakie mogą pojawić się na nośniku zewnętrznym. Dobry producent reklamy outdoorowej gwarantuje wysoką jakość materiałów. Niestety, silny grad może doprowadzić do mikropęknięć. Pozostawienie ich bez naprawy skutkuje przedostaniem się wilgoci do środka i zniszczeniem układu elektronicznego.

Dbanie o kasetony reklamowe wymaga niewielkich nakładów czasowych. W zamian otrzymujemy doskonały, profesjonalny wygląd reklamy zewnętrznej. Sprawdź pozostałe artykuły na blogu Studio Printer i zainwestuj w solidne nośniki informacji marketingowej, które posłużą na długie lata.

facebook