Aktualności » Udana reklama zewnętrzna, czyli jaka?
Strona główna » Aktualności » Udana reklama zewnętrzna, czyli jaka?

Udana reklama zewnętrzna, czyli jaka?

Reklama zewnętrzna stanowi jedną z najpopularniejszych i zarazem najskuteczniejszych form promocji. Spotykamy ją niemal na każdym kroku. Szyldy reklamowe, billboardy, plakaty czy afisze zachęcają do korzystania z rozmaitych usług oraz zakupu różnorodnych produktów. Jakie formy reklamy zewnętrznej można uznać za najefektywniejsze i najbardziej udane?

Reklama estetyczna wizualnie

Duża powszechność reklamy zewnętrznej rodzi pewne niebezpieczeństwo – przyzwyczajony do wszechobecnych form reklamowych odbiorca może przestać zwracać na nie uwagę. Aby temu zapobiec, konieczne jest prawidłowe przygotowanie skutecznej reklamy, która przyciągnie uwagę przechodniów i wzbudzi w nich określone skojarzenia.

Można to osiągnąć, stosując się do kilku wskazówek. Efektywna reklama powinna koncentrować się przede wszystkim na elementach wizualnych. Billboard, plakat czy dowolna inna forma reklamy musi być starannie przygotowana pod względem graficznym i estetycznym. Czytelne, odpowiednio duże napisy, właściwie dobrana kolorystyka i oryginalne elementy, które wyróżnią reklamę na tle konkurencji, mogą sprawić, że szyld reklamowy, citylight i inne nośniki z reklamą zapadną na długo w pamięć odbiorców.

Niezwykle ważną rolę odgrywa też sfera koncepcyjna. Kreacja musi przyciągać uwagę odbiorcy treścią, zaciekawić go chwytliwym sloganem bądź grafiką.

Odpowiedni dobór formy reklamy

Istotnym aspektem wpływającym na skuteczność reklamy zewnętrznej jest właściwy dobór nośnika. Szczególnie warto postawić na formę wykorzystującą bodźce wizualno-świetlne. Jest ona widoczna ze znacznej odległości, lepiej skupia wzrok odbiorców i wyróżnia się wysoką siłą perswazji. Wśród takich propozycji można wymienić zarówno nośniki typu infoscreen, jak i podświetlane billboardy. Są one bardzo dobrze widoczne po zmroku, co jeszcze potęguje ich skuteczność. Idealnie nadają się do promowania produktów i usług przeznaczonych dla osób odznaczających się aktywnością i szybkim stylem życia.

facebook