Aktualności » Jakie są najczęstsze błędy w projektowaniu reklam świetlnych? Podpowiadamy!
Strona główna » Aktualności » Jakie są najczęstsze błędy w projektowaniu reklam świetlnych? Podpowiadamy!

Jakie są najczęstsze błędy w projektowaniu reklam świetlnych? Podpowiadamy!

Przemyślana reklama stanowi fundament całościowej strategii sprzedaży w firmie. Dotarcie do nowych klientów i zainteresowanie ich ofertą wymaga oryginalnego podejścia, które często wyraża się w projektowaniu i budowie efektownych nośników LED. Warto wystrzegać się kilku podstawowych błędów, jakie zniweczą wysiłki przedsiębiorcy i spowodują, że inwestycja nie przyniesie spodziewanych rezultatów. Przeczytaj niniejszy poradnik i zyskaj praktyczną wiedzę o możliwych niedociągnięciach w kwestii reklamy świetlnej.

Co obniża skuteczność przekazu w reklamie świetlnej?

Naturalną tendencją firm staje się chęć umieszczenia na banerze szczegółowych informacji o ofercie. Podejście zdroworozsądkowe pozwala przypuszczać, że kupujący chcą dokładnie poznać produkt lub usługę, na którą planują wydać ciężko zarobione pieniądze. Niestety, takie myślenie u przedsiębiorcy nader często objawia się przesytem elementów graficznych na kasetonach, szyldach, pylonach czy literach 3D.

Zawsze pamiętaj o zachowaniu czytelności komunikatu. Zewnętrzne reklamy świetlne przyjmują wiele form, które łatwo nadmiernie nasycić niepotrzebną treścią. Zbyteczne elementy rozpraszają uwagę klienta i odciągają go od istoty treści. Nowoczesny pylon lub litery reklamowe 3D mają przede wszystkim budować rozpoznawalność marki i spójny wizerunek.

Kolejny błąd dotyczy projektowania nośnika reklamy ze wbudowanym oświetleniem na zasadzie maksymalizacji jaskrawości. Tutaj nadrzędnym celem okazuje się gwarancja wyróżnienia spośród licznych podobnych produktów w przestrzeni miejskiej. W dużych miastach co jakiś czas można spotkać nośniki świetlne z intensywnym migotaniem lub stosujące krzykliwy zestaw barw. Zdecydowanie odradzamy takie podejście. Wprawdzie klient z pewnością z daleka dostrzeże dany komunikat, jednak szybko ulegnie zdenerwowaniu, zmęczeniu i zniechęceniu. W efekcie reklama zewnętrzna staje się czynnikiem odstraszającym od oferty.

Specyfika ich zastosowania powoduje, że reklamy świetlne muszą mierzyć się z niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Wilgoć, promienie słoneczne, deszcz, śnieg, wiatr – te wszystkie zjawiska szybko zbierają swoje żniwo na nośnikach marketingowych słabej jakości. Niska cena nigdy nie powinna być głównym wyznacznikiem dla podejmowanych decyzji.

Unikaj błędów innych i inwestuj w wytrzymałe świetlne formy reklamy. Pylony zewnętrzne, kasetony 3D lub litery przestrzenne muszą gwarantować szczelność konstrukcji i utrzymywać fabryczną kolorystykę w miarę upływu czasu. Wyższa cena przy zakupie pozostaje w pełni uzasadniona, jeśli przekłada się na otrzymanie produktu dostosowanego do warunków zewnętrznych.

Kardynalnym błędem jest również nieznajomość potrzeb odbiorców. Selekcja barwy nośnika świetlnego i temperatury K samego źródła światła niech będą wynikiem gruntownej analizy, a nie dziełem przypadku. Promowanie sklepu myśliwskiego za pomocą różowych liter 3D można uznać za stratę czasu. Dlatego zawsze miejmy na uwadze specyfikę zachowań i preferencji docelowej grupy konsumentów.

Postaw na doświadczenie firmy projektującej reklamy świetlne

Outsourcing zadań projektowych do profesjonalnego podmiotu wydaje się najlepszą opcją dla przedsiębiorców. Przygotowanie skutecznej reklamy z oświetleniem LED wymaga dostępu do zaawansowanej technologii produkcyjnej i zrozumienia psychologicznych aspektów komunikacji marketingowej. Przeczytaj pozostałe artykuły na naszym blogu lub skontaktuj się z ekspertami Studio Printer, a otrzymasz ofertę personalizowaną do Twoich potrzeb.

facebook