Aktualności » Jak dopasować oświetlenie do rodzaju reklamy zewnętrznej?
Strona główna » Aktualności » Jak dopasować oświetlenie do rodzaju reklamy zewnętrznej?

Jak dopasować oświetlenie do rodzaju reklamy zewnętrznej?

Oświetlenie billboardów reklamowych jest coraz częściej spotykanym rozwiązaniem. Służy nie tylko zagwarantowaniu lepszej widoczności w godzinach wieczorowych i nocnych. Dodatkową korzyść stanowi zapewnienie reklamie estetycznego wyglądu, który może pozytywnie wpłynąć na decyzję przechodniów o skorzystaniu z oferty. Podstawowym minusem takiego rozwiązania wydają się jednak koszty. Pamiętać trzeba, że wlicza się do nich zarówno sama instalacja podświetlenia, jak i jej późniejsza eksploatacja.

Reklama świetlna nie musi jednak być droga. Nowoczesne listwy, naświetlacze lub świetlówki LED dają bardzo dobre efekty przy niewielkiej ilości energii elektrycznej. Prąd pozyskać można nawet za pomocą małych turbin wiatrowych lub paneli fotowoltaicznych. Alternatywa to użycie metalohalogenów, których moc wynosi nawet do 400W, jednak pobór bywa wówczas dużo większy, a dlatego rozwiązanie to nie jest ekologiczne.

Właściwy kąt nachylenia podświetlenia

Aby druk wielkoformatowy z reklamą dobrze się prezentował, konieczny jest nie tylko wybór właściwego oświetlenia, ale również dobranie odpowiedniego kąta świecenia lampy. Jeśli z jakiegoś powodu niemożliwe okazuje się zainstalowanie podświetlenia bezpośrednio pod lub nad reklamą, stosuje się oprawy reflektorowej umieszczonej w większej odległości. W zależności od tego, jak duża będzie to odległość, należy zastosować żarówkę o odpowiedniej mocy, aby zapewnić widoczność reklamy. Im większa odległość, tym bardziej należy zadbać o to, by dobrać optymalny kąt świecenia, dzięki któremu światło pokryje całą powierzchnię reklamy.

Inne rodzaje podświetlanych reklam zewnętrznych

Tablice z własnym oświetleniem stanowią najpopularniejszy rodzaj reklamy zewnętrznej. Rzadziej stosuje się kasetony podświetlane, w których żarówki umieszcza się wewnątrz, co zapewnia równomierny oraz efektowny rezultat. Funkcję reklamy mogą pełnić również laserowo wycinane litery świetlne z wewnętrznym lub zewnętrznym oświetleniem, które zajęły miejsce popularnych neonów.

facebook