Aktualności » Dlaczego warto stawiać stojące, miejskie tablice pamiątkowe?
Strona główna » Aktualności » Dlaczego warto stawiać stojące, miejskie tablice pamiątkowe?

Dlaczego warto stawiać stojące, miejskie tablice pamiątkowe?

Miejska pamiątkowa tablica stojąca zazwyczaj upamiętnia ważne dla miasta wydarzenie historyczne albo życie znanej osoby zamieszkującej niegdyś daną okolicę. To często spotykany zarówno w dużych miastach, jak i niewielkich miejscowościach element przestrzeni. Dlaczego warto stawiać tablice pamiątkowe? Reklama to tylko jeden z powodów, dla których należy to robić. Sprawdź, do czego jeszcze przydadzą się takie tabliczki.

Miejska tabliczka pamiątkowa – co to takiego?

Zanim przedstawimy najważniejsze korzyści, jakie daje montaż tablic pamiątkowych, wyjaśnijmy, czym one w ogóle są. Tabliczka pamiątkowa służy to informowania o konkretnym wydarzeniu historycznym związanym z danym terytorium. Zazwyczaj wskazuje zatem na ważne zdarzenie, które kiedyś miało miejsce w mieście lub bardziej szczegółowo – na konkretnej ulicy bądź w określonym domu. Tablice często montuje się też na elewacjach domów bądź stawia w pobliżu nieruchomości, w których niegdyś mieszkały bądź tworzyły ważne osobistości, tacy jak pisarze, politycy, malarze, kompozytorzy czy inni artyści. Występują one najczęściej w dwóch formach: jako miejska pamiątkowa tablica stojąca, czyli montowana w formie stojaka na chodniku czy trawniku, a także jako tablica wisząca na ścianie budynku.

Tablice pamiątkowe – reklama firmy i promocja miasta

Montaż tablic pamiątkowych niesie z sobą wiele korzyści. Przede wszystkim taka tablica może stać się ciekawą i skuteczną formą reklamy dla firm usługowych działających w pobliżu. Zwraca ona uwagę zarówno turystów, jak i miejscowych, dzięki czemu przystają oni na chwilę, by zapoznać się z umieszczonym na nich komunikatem. W ten sposób łatwiej zwrócą również uwagę na działające w tym samym budynku lub obiekcie obok restauracje, kawiarnie czy sklepy z pamiątkami.

Tabliczka pamiątkowa stanowi też skuteczny sposób na promocję miasta. Miasto może poszczycić się ciekawą historią, a przez to przyciągnąć większą liczbę turystów. Tablica jest też dobrą metodą uhonorowania ważnych osobistości i zachowania ich w pamięci mieszkańców.

facebook