Aktualności » Dlaczego warto okleić witrynę lokalu użytkowego jeszcze przed jego otwarciem?
Strona główna » Aktualności » Dlaczego warto okleić witrynę lokalu użytkowego jeszcze przed jego otwarciem?

Dlaczego warto okleić witrynę lokalu użytkowego jeszcze przed jego otwarciem?

Obecnie na rynku uwidacznia się zacięta rywalizacja o każdego klienta. Firmy robią wszystko, co mogą, aby pozyskać nabywców, dlatego jeszcze przed otwarciem  lokalu użytkowego należy zadbać o jego odpowiednią promocję. Konkurencja w niemal każdej branży jest tak duża, że wyróżnienie się spośród innych niekiedy stanowi kwestię decydującą o tym, czy dane przedsiębiorstwo utrzyma się na rynku, czy nie. W związku z tym warto okleić witryny nowych sklepów, butików, restauracji, zakładów usługowych, biur i innych obiektów przed rozpoczęciem działalności.

Wiele osób może zadać sobie pytanie jaki cel mają takie działania.  Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że to doskonały ruch strategiczny na rynku. Istnieje kilka powodów, a najważniejszy z nich to dostarczenie informacji o świadczonych usługach potencjalnym klientom. Osoby mijające codziennie na ulicy lub w centrum handlowym ciekawie oklejone witryny powstającego lokalu, zatrzymają się i z pewnością zwrócą uwagę m.in.: na logo, nazwę firmy czy slogan reklamowy. Dzięki temu dowiedzą się o istnieniu firmy, zanim zacznie jeszcze zacznie ona funkcjonować, a w ich pamięci utrwali się pozytywny wizerunek marki.

Kolejny cel oklejania witryn przed otwarciem lokalu to wzbudzenie zainteresowania wśród potencjalnych klientów. Ludzie z reguły są ciekawi, dlatego, gdy zauważą, że na ich osiedlu powstaje nowy obiekt, zaczną śledzić jego rozwój. Stanie się tak w szczególności, jeśli witryny zostaną oklejone elegancką folią, którą dodatkowo podkreśli kolorowa reklama świetlna w postaci szyldu lub podświetlanej witryny. Efekt wizualny odgrywa tu kluczową rolę, ponieważ większość ludzi to wzrokowcy, którzy „kupują oczami”.

Oklejanie witryn przed rozpoczęciem działalności firmy znacznie zwiększy liczbę klientów tuż po ruszeniu z biznesem. W efekcie przedsiębiorstwo szybciej zacznie przynosić zyski. Szyby okien wystawowych, drzwi czy oszklonych ścian mogą zostać pokryte barwnymi foliami dekoracyjnymi z nadrukami.

facebook